Investiční programy

Okolo investic panuje řada mýtů, například, že investování je pouze pro lidi s nadstandardními příjmy, či například, že investování je vysoce rizikové a nemůžete vydělat. 

Naštěstí se již tento trend otáčí, ale stále je více než 60 % Čechů, kteří nijak nevyužívají investičních nástrojů a finančních trhů pro zhodnocení svých prostředků. Přitom při neinvestování platí jedna pravda, a to, že pokud neinvestujete, přicházíte ve svých úsporách o minimálně 2-3 % ročně díky inflaci. Možná si říkáte, že 3 % nic nejsou. Z dlouhodobého hlediska ale díky těm "pouhým" 3 % ztratí vaše úspory skoro polovinu své hodnoty, to znamená, že dnešních 100 tisíc Kč bude mít hodnotu zhruba 50 tisíc Kč za 20 let. 


RENTA

Přemýšleli jste již, jak si budete užívat po všech odpracovaných letech klidný důchod? A spočítali jste si, jak se vaše skutečné příjmy sníží? V závislosti na výši mzdy musíte počítat s důchodem, který bude nyní o 30 až 50 % nižší než vaše současná mzda. Jak si pak zajistíte stejný životní standard, na který jste zvyklý? Pokud budeme vycházet z průměrného příjmu, který je dnes v ČR, budete potřebovat na udržení stejného životního standardu po celou dobu v penzi minimálně 5 milionů Kč.


PŘEDČASNÉ SPLACENÍ HYPOTÉKY

Co takhle si splatit hypotéku o několik let dříve? Díky pravidelnému investování je to možné. Se sestavením investičního plánu díky kterému splatíte svou hypotéku dříve Vám rád pomůžu. Vyplňte níže kontakt či klikněte na tento odkaz.


MŮJ PRVNÍ MILION

Cesta za finanční nezávislostí nemusí být plná nástrah a omylů. Pokud se budete držet svého investičního plánu, můžete se stát milionáři za pár let. Poté se Vám otevírají další cesty, jak svůj majetek zhodnocovat. V prvé řadě je však v budování majetku začít. A opět zde platí pravidlo, čím dříve začnete, tím lépe. 


BYDLENÍ DĚTĚM

Častým důvodem, proč lidé investují, je také tvorba majetku pro děti. Taková investice pak poslouží dětem jako minimální částka při čerpání hypotéky na pořízení vlastní nemovitosti, zaplacení vysokoškolských studií či jako svatební věno. Důvodů, proč rodiče svým dětem investují peníze, je spousta, a i vy určitě naleznete ty další. 


NOVÉ AUTO

Co si takhle splnit svůj dětský sen a pořídit si vysněné auto? A nebo vyměnit po určité době stávající vůz za nový? Ať je Vaše touha jakákoliv, pořízení nového vozu Vás bude stát minimálně několik stovek tisíc. Taková koupě je určitým zásahem do rozpočtu, tak proč se na ní nepřipravit v podobě investic?


TVORBA REZERVY

Mít dostatečnou rezervu, na kterou se můžete spolehnout za jakýchkoliv podmínek, je důležité. Pokud však budete držet větší množství prostředků v hotovosti či na běžném účtu (více než 6x násobek vašich příjmů), zbytečně se připravujete o hodnotu vašich peněz. Opět je důležité počítat s inflací, která váš majetek ukrajuje v průměru o 3 % ročně. V takovém případě je vhodné mít své peníze zainvestovány. 


Vytvořte si webové stránky zdarma!