Jak ochránit své investice?

11.08.2022

doba čtení: 5 minut

Jak ochránit své investice a dosáhnout svých cílů? 

Být úspěšným investorem může pro každého znamenat něco jiného. Někdo se bude považovat za úspěšného, když dosáhne určité výše zhodnocení, někdo bude považovat za úspěch zase to, že dosáhne investicemi jednotlivých finančních cílů a jiný bude spokojen jen tím, že peníze, které má v investicích, nebudou podléhat inflaci. Ať už budete pohlížet na úspěch v investování jakkoliv, je důležité, že pro vás vaše peníze pracují a přinášejí vám to, co od nich očekáváte.

Aby se úspěch dostavil, musí být vaše investiční portfolio správně nastaveno. Je důležité mít nastaveny své cíle, horizont, očekávání a přizpůsobenou investiční strategii. I přes to, že můžete mít takto správně nastaveno investiční portfolio, může přijít situace, která otočí váš plán o 180 stupňů.

Co je to za situace? Jsou to přesně ty nečekané životní situace, s kterými nikdo z nás nepočítá, nebo si nepřipouští, že by se nás mohly týkat. Jako například úraz, který nás vyřadí z pracovního i osobního života na delší dobu anebo závažné onemocnění, kterým poklesne náš příjem bezmála na polovinu. V dobách, kdy jsme na nemocenské v řádu několika dnů či týdnů nám poslouží rezerva, kterou bychom měli mít na nečekané výdaje. Ale co když přijde událost, která nás vyřadí právě na delší dobu z produktivního života? To už přijdou na řadu peníze, které máme zainvestovány, ať už na nějaké krátkodobější cíle, ale mnohdy právě taky na stáří, abychom si dokázali udržet svou životní úroveň i v době, kdy budeme pobírat daleko menší peníze ze státního důchodu.

Nemusí to však být pouze události týkající se našeho zdraví. Nečekanými výdaji mohou být i věci spojené s vlastněním nemovitostí, ať už je to poškození střechy z důvodu vichřice anebo například vytopení domácnosti z důvodu prasklého potrubí.

Mít ochráněny své investice i z tohoto hlediska je pro vaše portfolio a pro úspěch v investování stejně důležité.

Podívejte se, jestli jsou vaše smlouvy správně nastaveny a zda jsou pravidelně aktualizovány. Pokud si nejste jisti, spojte se se mou a zjistíme, jestli vaše pojištění správně kryje všechna rizika a vaše investice a peníze jsou správně ochráněny. 

Pozor si dejte i na tzv. podpojištění. O co jde? Podívejte se na grafiku níže. 

Radek KoláčekVytvořte si webové stránky zdarma!