Nemovitostní fond CREIF

04.03.2021

Jaké zhodnocení preferujete? Menší ale stabilní, nebo vyšší, ale s možností větších výkyvů? Pokud jste spíše druhý typ, pak by vás přeci jen mohlo zaujmout alespoň zkonzervativnění části portfolia. A pokud patříte mezi nezkušené a začínající investory, pak by vás mohlo lákat stabilní nadinflační zhodnocení. 

V dnešním článku bych chtěl poskytnout několik informací k nemovitostnímu fondu CREIF (Czech Real Estate Investment Fund), který investuje do komerčních nemovitostí, které jsou pronajímané obchody, jež všichni dobře známe (například Billa, Tesco, Penny, drogerie Teta, DM, OBI, lékárny a další). 

Výběr objektů, které jsou ve fondu: 

  • JYSK Vyškov
  • Retail park Český Těšín
  • Retail park Plzeň
  • Penny Humpolec
  • Penny Ostrava Radvanice
  • a spousty dalších, viz níže odkaz ke stažení

Celková hodnota držených nemovitostí je 7,2 mld. Kč* Hodnoty procentuálního měsíčního zhodnocení jsou zaokrouhlovány na 2 desetinná místa. Součet dílčích absolutních hodnot nemusí souhlasit s celkovou hodnotou zhodnocení.

** Uvedené zhodnocení nezachycuje období celého roku, ale pouze období od spuštění fondu dne 23.02.2016 do 31.12. 2016.

Zhodnocení od spuštění fondu do 31.01.2021 je 24,65 %.


Cílem fondu CREIF je přinášet pravidelné výnosy pocházející z nájmů a kontinuálního zvyšování hodnoty podílů v nemovitostních společnostech a nemovitostech. 

Průměrné zhodnocení fondu od jeho založení v roce 2016 dosahuje pak 4,9 % p.a.

Investovat můžete buď pravidelně - měsíčně, a nebo i jednorázově. Jakého zhodnocení byste mohli dosáhnout v čase si můžete jednoduše spočítat zde.

Zaujala Vás tato příležitost? Napište mi


disclaimer: Jedná se pouze o informativní zprávu. Uvedené informace nepředstavují poradenství, investiční doporučení ani analýzu investičních příležitostí a nezohledňují individuální situaci investora, zejména ve smyslu jeho odborných znalostí a zkušeností v oblasti investic, či dokonce jeho finanční situaci, investiční cíle nebo vztah k riziku.

Vytvořte si webové stránky zdarma!