Nízká cena stříbra

13.03.2020

Končí nám pracovní týden, který přinesl do ČR nouzový stav, WHO vyhlásila světovou pandemii a kdy na trzích zavládla panika. 

Investoři se v obavách zbavovali všeho - akcií, bitcoinů, ale i zlata a stříbra. 

Stříbro ztratilo na hodnotě a nyní se obchoduje okolo 15,5 $ za unci. Co se za tím skrývá? 

Jednou z možných příčin je aktuální dění kolem viru, jež se rozšířil z čínského Wuchanu. Jelikož se šířící virus po světě nedaří eliminovat, čím dál více zemí, resp. občanů daných států je jím napadeno. S bezpečnostními opatřeními, které mají zabránit dalšímu šíření nemoci, přichází další negativní dopady. Konkrétně to jsou negativní dopady spojené s ekonomikou. Lidé zůstávají v karanténě, jsou zakázané různé akce, veletrhy, zavírají se restaurace atd. To vše má samozřejmě dopad na podniky, které nejsou schopny financovat svůj byznys a zaměstnance. Celá ekonomika tedy zpomaluje a zde může být i možné vysvětlení, proč se cena stříbra propadá. 

Jelikož stříbro je kov, který je oblíbený nejen mezi investory, ale také hlavně mezi průmyslovými podniky. Tím jak byly dlouhé týdny ochromeny podniky v Číně a  dalších asijských zemích, snížila se poptávka po tomto kovu. Ve spojitosti se zprávami z USA a Evropy o nově zaváděných pravidlech pro zpomalení šíření viru, se pak jeho cena snížila. 

Jak se bude dále pohybovat jeho cena zatím není jasné, určitě se v nejbližších dnech objeví tendence překonat hranici 16 $ a poté 16,5 $. To by pak mohl být signál pro jeho další růst. Ale to se jedná pouze o spekulace. 


Radek Koláček

Vytvořte si webové stránky zdarma!