Zajímavé knihy

02.01.2020

Na téma osobního a osobnostního rozvoje bylo napsáno nespočet knih. Aby je člověk stačil všechny přečíst, nedělal by celé dny nic jiného. Jaké knížky tedy stojí za to přečíst? Je to samozřejmě velice individuální záležitost, mohu však nabídnout alespoň několik knih, které z mého pohledu stojí za to přečíst a uchovat si v paměti. 

První knížky, které bych rád zmínil jsou od skvělého autora Napoleona Hilla, a to konkrétně Síla pozitivního jednání, Myšlením k bohatství a Pozitivním přístupem k dosažení úspěchu. Ve svých knihách nám dává cenné rady, které nasbíral během svého života, kdy se setkával s velice úspěšnými lidmi, lidmi, kteří šli za svými sny a kteří svou vytrvalostí dokázali vše, co v životě chtěli. Mít touhu, plán a jít si za svým! 

Autor následujících titulů se zabývá osobním růstem, přečetl řadu filozofických spisů, vyslechl nespočet životních příběhů, pořádal přednášky a kurzy jak pro obyčejné lidi, tak pro top manažery.  Řeč je o panu Dale Carnegie a jeho knížkách Jak se zbavit starostí a začít žít a jeho bestselleru Jak získávat přátelé a působit na lidi. 

Třetím autorem, kterého bych rád vyzdvihl je Stephen R. Covey. Světoznámý autor knihy 7 návyků skutečně efektivních lidí. Pan Covey byl odborník na vedení lidí, na motivování pracovníků a učil jak normální zaměstnance, tak manažery ze všech linií efektivnějším způsobům nejen práce, ale i života. Založil také vzdělávací institut FranklinCovey, která má několik poboček po celém světě. Jeho výše zmíněná kniha se stala světovým bestsellerem. Po ní vyšlo také několik velice zajímavých titulů, například 8. návyk nebo 7 návyků šťastné rodiny. Všechny velice doporučuji k přečtení. 

Ve většině z těchto knih se však setkáte se stejnou myšlenkou. Je to stejná myšlenka, respektive spíše poznatek, se kterým se setkáváme již od školky, a to, že opakování je matka moudrosti! U těchto knih to platí stejně. Nestačí si tyto tituly jednou přečíst a vrátit je zpět na poličku. Pro to, aby se nám některé poznatky a principy dostaly opravdu takříkajíc pod kůži, je třeba si opakovat a připomínat jednotlivé myšlenky dokola. Udělat si návyk na činnosti, které chceme ve svém životě změnit a nebo zlepšit. 


Další knihy, které stojí za přečtení:

Jordan Belfort - Cesta vlka

Paulo Coelho - Alchymista

Marian Jelínek - Vnitřní svět vítězů

Vytvořte si webové stránky zdarma!