Ing. Radek Koláček

                         Investiční poradce


Oblast privátních investic a budování a ochrana majetku mě zajímá již řadu let. V roce 2013, kdy jsem se poprvé setkal s investicemi do drahých kovů, jsem si uvědomil, co mě nejvíce zajímá a kterým směrem se pravděpodobně bude můj profesní život ubírat. 

Předtím, než jsem se začal pohybovat v investicích, mě vždy velice zajímalo globální dění a světové trhy. Samotná provázanost mezi trhy, politickým a globálním děním a jednotlivými aktivy mě natolik ohromily, že jsem toužil stále více se vzdělávat a rozšiřovat si znalosti z této oblasti. 

S tím, jak jsem se setkával s klienty, poznával je, řešil s nimi jejich zájmy, problémy, potřeby a touhy, zjistil jsem, že bych jim chtěl nabídnout i víc, než jen investice do drahých kovů. Konkrétně jsem chtěl nabídnout klientům kvalitní řešení.

Postupem času jsem tak do svého portfolia zařadil i jiná aktiva, která mohou pomoci lidem řešit jejich potřeby, budovat další kapitál, ochránit jej či předat bezpečně svým nástupcům a mnohé další. 

Proto, abych byl svým klientům ještě blíž, jsem se musel seznámit nejen teoreticky s jednotlivými druhy aktiv, ale také prakticky. Stal jsem se i sám investorem a své znalosti tak opírám nejen o teoretickou stránku věci, ale také o mé vlastní zkušenosti. Pravidelně obchoduji na trzích, investuji na akciových trzích do jednotlivých společností a ETF fondů. 

V poslední době řeším se svými klienty nejčastěji rentu, která klientům zajistí jistou finanční nezávislost a v době odchodu do penze i výpadek příjmu z jejich činnosti, tedy zaměstnání či podnikání. 

Zaměřuji se i na takzvané Fondy kvalifikovaných investorů, které nabízejí zajímavé formy zhodnocení prostředků. 

S dalšími partnery pořádáme i různé webináře, které slouží ke vzdělávání širší veřejnosti v oblasti investování. Sám také píšu vzdělávací články a rady pro nezkušené a začínající investory, které zveřejňuji na svém blogu a v zájmových skupinách na sociálních sítích. 


Jsem licencován u ČNB.

Mezi mé další zájmy patří finance, světové dění a hlavně také osobní rozvoj. Jsem aktivní člověk, který má rád rodinu, zábavu, cestování a dobrou společnost. 

Spolupráce

Česká mincovna a.s.

Česká mincovna je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Přes dvacet let razíme v Jablonci nad Nisou oběžné mince pro český stát. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!